Velvyslanectví USA podpořilo vzpomínkovou jízdu po demarkační linii

knox-DemarcationLineRide500

Major Adam Knox pod Chlaponicemi, na staré výpadové silnici z Písku, při vložené etapě – Bernardova jízda, pod vedením BUDDIES – Písek a Svornost.

Zástupce Velvyslanectví USA v Praze Major Adam Knox se zúčastnil vzpomínkové jízdy historických vozidel “240 MIL KE SVOBODĚ” připomínající demarkační linii, která určila na konci 2. světové války, jak daleko na východ mohou při osvobozování Československa postoupit spojenecká vojska a jak daleko na západ může dojít Rudá armáda. Major Adam Knox z Kanceláře pro obrannou spolupráci navštívil 24. června společně s účastníky jízdy několik historických míst, která připomínají přítomnost americké armády na konci 2. světové války v Písku a v jeho okolí.

Na vzpomínkové akci u památníku americké armády v Písku poděkoval major Knox organizátorům jízdy i zástupcům města za uchovávání památky přítomnosti amerických vojáků v České republice a připomínku demarkační linie. „Je důležité připomínat význam demarkační linie a toho, co znamenala pro obyvatele Písku, tohoto regionu i celé České republiky,“ uvedl.

Jízdu po demarkační linii uspořádal klub Old Car Rangers Praha pod záštitou Velvyslanectví USA v Praze. Konvoj vyjel po demarkační linii ze západočeské Bublavy 20. června a svou jízdu ukončí 27. června v Horním Dvořišti na Šumavě.

Vyšlo na webu Velvyslanectví USA v Praze, 25.6.2015

Speciální etapa Píseckem, tzv. Bernardova jízda, byla připravena spolky BUDDIES of the 4th Armored Division Písek a Svornost:

 

Buddies-Bernardova_jizda-Pisek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *