Preambule

Preambule

    Vítáme Vás na stránkách našeho klubu nadšenců, který byl vytvořen s jediným záměrem – výhradně se zabývat studiem historie osvobození republiky americkou armádou v roce 1945. A to jak jihozápadních, tak západních Čech. Naší prioritou je především získat co nejvíce informací, dokumentačních materiálů a fotografií o osvobození našeho rodného města Písku a jeho okolních obcí. Po náležitém ověření a potvrzení jejich autentičnosti
a pravdivosti pak získané informace dále zveřejňovat a publikovat.

    Neodmítáme se ani podílet na spolupráci s dalšími kluby. Především však s těmi, které se obdobně jako my zabývají studiem v našich intencích. Nebráníme se vzájemné spolupráci ani i při tzv. writing history (ukázek boj. činnosti pro diváky), ale podmínkou je, že scénář rekonstrukce (reenactment) musí být založen na skutečné historické události, která se v roce 1945 na uvedeném místě odehrála. Budeme velice rádi, když se s obsahem našich stránek seznámíte a sdělíte nám, zda jste byli s nimi spokojeni.
Ještě více budeme potěšeni, bude-li někdo z vás ochoten nám nějakým písemným materiálem, fotografií či maličkostí přispět do našeho archivu, – případně ho zapůjčit k okopírování.

    Doufáme, že zveřejněnými příspěvky se nám podaří upozornit na mylné výroky a tvrzení, kterápo dlouhou dobu předchozích čtyřiceti let vycházela z úst tehdejších politických ideologů a historiků.

Konkrétním městem, kde byly skutečné historické události úmyslně zatajeny a ideologicky zkresleny – bylo bohužel i krásné město nad řekou Otavou –

P í s e k.

zimni_pisek_2

© Copyright BUDDIES Písek, 2011. Všechna práva vyhrazena.