Oslavy svobody: 71. výročí osvobození města Písku americkou armádou, 6. a 8.5.2016 – Písek

Buddies of the 4th Armored Division Písek společně se sdružením Svornost a Městem Písek vás srdečně zvou
na oslavy 71. výročí osvobození města americkou armádou.

PÁTEK 6. KVĚTNA – významný den města:

12:00 h. >> připomínka Dne osvobození města u památníku 4. Obrněné divize a připomínka ukončení II. světové války u památníku Spojenců u Zemského hřebčince, památníku RAF v Palackého sadech a u památníku Bojovníkům za svobodu u Nového mostu

NEDĚLE 8. KVĚTNA – státní svátek Den vítězství:

10:00 h. >> připomínka obětí války na Lesním hřbitově
(autobusová doprava od Radnice, odjezd v 9:45 h.)

12:00 h. >> připomínka konce II. světové války u pamětní desky na Podolském mostě
(zajišťuje Buddies Písek a Svornost)

Svou účast můžete potvrdit na facebooku.

Budeme velice potěšeni Vaší spoluúčastí i podporou pro zachování píseckých historických mezníků, které se odehrály na konci II. světové války.

Buddies_16_v2

3 Komentářů

 1. Petr

  Je to pěkné že alespoň někdo se o oslavy osvobození zajímá.

 2. Josef Kovařík

  Akce u příležitosti připomenutí si památky a piety u příležitosti ukončení 2. sv. války v Evropě KSČM podporuje. Jen doporučuji koordinovat všechny akce co do data a hodiny všech organizátorů. Bohužel jsem zaznamenal, že spolu mnozí organizátoři nemluví. Akce jsou pro veřejnost vydány-sděleny dost pozdě, nebo se i mění a tak si občané dopředu naplánují jiný program. A účast? Jedni a ti samí … Navrhuji proto společnou koordinaci nejlépe někým z MěÚ, pak posoudit organizátory tak, aby se termíny nepřekrývaly a poté jednotně vydat plakát se všemi termíny akcí. Občané nechť si rozhodnou jaké akci dají přednost.

  1. admin (Autor článku)

   Děkujeme za připomínku Komunistické straně, která se vždy snažila zobrazovat historii jak ve „skutečnosti“ byla. Jsme rádi, že soudruzi chtějí navštěvovat všechna pietní místa spojená s americkou armádou. Nejsme si však vědomi, že by se termíny překrývaly.

   A účast? Naopak letos poprvé se nám podařilo do akce zapojit i žáky základních škol, kteří se na tuto akci velmi svědomitě připravili. Kromě tradičních hostů, jsme letos potkali spousty nových tváří.

   Nicméně pláčete na špatném hrobě. Buddies Písek a Svornost akce koordinovaly s Městem Písek. Proto se v dalších záležitostech doporučujeme obrátit na městský úřad, který akce zaštiťoval. Není naší vinou, že se ostatní organizátoři s městem nedomluvili.

   S přáním hezkého dne BUDDIES Písek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *